Falapi | Falapi
15809
page,page-id-15809,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Falapi

Falapi ne demek?  Fa_lapi, aslında Fa Lapidary.

 

Bu işi keyifle yapmaya başladığım ve arkadaşlarımın bana “Taşa hayat veren kadın” demeye başladıkları dönemde, yaptıklarımı sosyal medyaya taşımak için bir isim arıyordum. Fa aslında adımın ilk 2 harfi olmakla birlikte fa, doğanın notasıdır. Doğada olmayı, doğayı dinlemeyi çok severim. O notanın bana iyi geldiğini biliyorum. Fa böylelikle bulundu. Fa’yı destekleyecek, taşla ilgili global bir isim olsa iyi olur diye düşünürken, Lapidary İngilizce sözlükten çıktı. Taşa özgü, taşla ilgili, taşa işlenmiş anlamına gelen Lapidary çok hoşuma gitti. Fa Lapidary güzel gözüküyor, güzel geliyor kulağa derken bir marka için uzun oldu. Kısalttım ben de. Böylelikle fa_lapi doğmuş oldu.

 

Ben eğitimciyim, İk profesyoneliyim, danışmanlık ve koçluk yapıyorum. Sanatın her alanını çok seviyorum bazı alanlarına da özellikle ilgim ve merakım var. Taş boyama, benim hobilerimden bir tanesi. Renkleri birlikte kullanmayı ve gönlümden geçeni boyamayı çok seviyorum. Biliyorum ki bu renkler herkese iyi geliyor.

 

 

2007-2008 yılları arasında kanser tedavim sırasında içimdeki sonsuz gücü ve yaratıcılığı keşfetmemle başlayan bu yolculuk hala farkındalıkla devam ediyor. Doğanın gücü ve insanın potansiyeli birleşince ortaya güzel paylaşımlar çıkıyor. Taş boyamak benim için meditasyon.

 

İlk taşımı 28 Mayıs 2012 yılında boyamışım. Instagramda rengin_beyazevagva’nın bana ilham olmasıyla başlayan sürecim şimdi keyifle büyüyerek, daha çok kişiye ulaşıyor.

 

Fa_lapi hesabım ise Ağustos 2014 yılında Bozcaada’da topladığım taşlarla başladı.

 

Hayat, hikayelerden oluşur. Hikayelerimi dinlemek isteyenlerle, atölyelerimde bolca sohbet ediyoruz.

 

 

Daha fazlası için,

 

Burada bir röportaj var.

 

http://www.studyoom.com/#!Her-Taşın-Bir-Hikayesi-Var/c1fzj/55f8548d0cf2db6dcfb66fbf

 

ayrıca profesyonel iş hayatıma ait web sayfam

 

www.ftmyildiz.com

 

 

Her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, çoğaltılamaz.®